Aprīļa sākumā TJN „Annas 2” zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” lektore planetārijā, Elza Kļaviņa, devās uz Čehijas pilsētu Brno, lai papildinātu pieredzi un pārstāvētu zinātnes centru „Centrālajā Eiropas planetāriju festivālā” (”European Fulldome Festival” Brno, 2015).

 

No 13.-14. aprīlim „Centrālais Eiropas planetāriju festivāls” Čehijas pilsētā Brno pulcēja vairāku valstu (Japānas, ASV, Francijas, Spānijas, u.c.) 360 grādu planetārija filmu veidotājus, zinātnes centru darbiniekus, planetāriju lektorus un citus speciālistus. Divu dienu laikā, iepriekš minētajiem festivāla dalībniekiem un īpašai festivāla žūrijai (Pamelai Gejai (Pamela Gay), Tomašam Opatrnijam (Tomáš Opatrný), Lukasam Rihteram (Lukas Richter)) baudot Brno digitālā planetārija viesmīlību, bija iespēja noskatīties vairāk nekā trīsdesmit planetārija filmu, filmu treileru, kā arī vēl tapšanas stadijā esošo filmu fragmentu.

 

Piesātinātā festivāla programma ļāva iepazīties ar dažāda satura filmām, dažādam vecumam paredzētām filmām, kā arī tehnoloģisko iespēju daudzveidīgu izmantošanu digitālo un 3D filmu veidošanā. Filmas atspoguļoja ar kosmosu un zemeslodi saistītus aktuālus mūsdienu jautājumus (”Space junk”, ”Dynamic earth”, u.c.), kā arī pievērsa uzmanību jaunāko astronomijas izzinātāju ieinteresēšanā (”Cosmic adventure”, ”Polaris”, ”Dream to fly”, u.c.).

 

Ņemot vērā nozīmīgumu, kādu zinātnes  centra „Tehnoannas pagrabi” pedagogi piešķir sava pedagoģiskā darba kvalitātei un efektivitātei, planetārija lektore Elza Kļaviņa ieguva zīmīgu pieredzi, iespēju salīdzināt un novērtēt atšķirīgo pieeju darbā ar planetārija apmeklētājiem, izmantojot 360 grādu digitālās filmas un lektora veidotu oriģinālu stāstījumu.

 

Svarīgs ieguvums zinātnes centra lektorei bija arī tikšanās ar citiem planetāriju lektoriem un darbiniekiem, kā piemēram, kolēģiem no Norvēģijas zinātnes centra  „Vitenfabrikken”  un zinātnes centra „AHHAA” Igaunijā. Iepriekš nodibinātā sadarbība „Ziemeļvalstu planetāriju asociācijas” konferencēs, kuru biedri ir gan zinātnes centrs „Tehnoannas pagrabi”, gan konkrētie Norvēģijas un Igaunijas zinātnes centri, rosināja uz dialogu un pieredzes apmaiņu par festivālā redzēto.